DOPRAVA ZADARMO pri nákupe nad 40 €

Ako budovať imunitu keď je organimzmus vyčerpaný alebo preťažený?

Imunita je komplexný systém, ktorý zabezpečuje prirodzenú obranu tela proti rôznym škodlivým látkam a organizmom z vonkajšieho prostredia. V obdobiach zvýšeného psychického a fyzického vyčerpania alebo príchodom chladnejšieho počasia sa ale môže oslabiť a my môžeme byť náchylnejší na rôzne choroby z prechladnutia a vírusové infekcie. Preto je práve vtedy vhodný čas na podporu správneho fungovania nášho imunitného systému. Okrem zdravej a vyváženej stravy, dostatku spánku a pravidelného pohybu na čerstvom vzduchu si môžeme pomôcť aj konzumáciou vhodne zvolených vitamínov a výživových doplnkov.


zdroje-vitaminov-a-mineralov

Ktoré vitamíny a minerály naša imunita potrebuje?

  • Asi najznámejším vitamínom je vitamín C, ktorý je zároveň aj silný antioxidant. Pomáha predchádzať a zmierňovať priebeh nachladnutia a chrípky. Okrem prirodzeného výskytu v ovocí a zelenine ho môžeme nájsť v doplnkoch výživy v tabletovej, práškovej a dokonca aj tekutej forme.
  • S ubúdajúcimi slnečnými lúčmi je vhodné dopĺňať vitamín D, ktorý je dôležitý nielen na udržanie pevných kosti a zdravých zubov, ale napomáha imunite a správnemu vstrebávaniu minerálnych látok do tela. Je vhodný pre deti aj dospelých.
  • Nezanedbateľnú úlohu pri budovaní imunitného systému má aj zinok. Okrem jeho priaznivého pôsobenia na naše vlasy a nechty je zinok nevyhnutný pre efektívnu funkciu bielych krviniek, ktoré tvoria základ našej imunity. Nedostatkom zinku bývajú najviac ohrození najmä seniori, športovci, tehotné a dojčiace ženy.
  • Selén a Vitamín E prispievajú k správnemu fungovaniu imuniteného systému. Vynikajúci produkt, ktorý obsahuje obe tieto látky navyše Zinok a Vitamín C je Zinkosel.

Probiotiká - najväčší pomocníci pre našu imunitu

Keďže až 70% imunitného systému sa tvorí práve v črevách, nemali by sme zabúdať podporiť náš črevný mikrobióm prospešnými baktériami nachádzajúcimi sa v kyslomliečnych produktoch, kravskom či kozom kolostre a tiež výživovými doplnkami obsahujúcimi probiotické kmene, ideálne doplnené aj o prebiotiká, ktoré podporujú rast črevnej mikroflóry. Na užívanie probiotík by sme samozrejme nemali zabúdať ani počas a po liečbe antibiotikami, aby sme predišli narušeniu prirodzenej črevnej flóry a následným tráviacim ťažkostiam. Môžu ich užívať dospelí a aj deti už od narodenia.

Hliva Ustricová - prírodný liek na stres a správne fungovanie imunitného systému

Výborným pomocníkom pri budovaní nášho imunitného systému je aj huba s názvom hliva ustricová, a to hlavne kvôli svojmu obsahu látok zvaných beta-glukány. Beta-glukány dokážu aktivovať imunitné bunky, čím pomáhajú nášmu organizmu zlepšiť svoju prirodzenú obranyschopnosť a odolnosť voči vplyvom vonkajšieho prostredia. Sú tiež nápomocné v období väčšieho psychického vypätia. Okrem už spomínaných beta-glukánov je hliva aj zdrojom vlákniny, mastných kyselín, sacharidov, vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Beta-glukány sú vhodné na dlhodobé užívanie pre dospelých a deti od 3 rokov.

Potrebujete poradiť s výberom správneho produktu?

Pripravili sme pre Vás zoznam vhodných produktov na podporu imunity

plusimun-na-podporu-imunity

PLUS LEKÁREŇ Plusimun


optimun-ochrana-imunity

ONSEA OPTIMUN sprej


lyzin-podpora-imunity

Kompava L-LYZÍN EXTRA


imunoglukan-s-podporou-imunity

Imunoglukan P4H


echinacea-podpora-imunity

GS Echinacea FORTE 600


walmark-vitaminy

WALMARK Herba-C RAPID


imunoglukan-podpora-imunitneho-systemu

Imunoglukan P4H ACUTE 300


hliva-ustricovita-opora-imunity

TEREZIA HLIVA USTRICOVITÁ


ampcare-tablety

AMPCARE 1x30 ks


imunax-ochrana-imunity

ADVANCE Imunax 1x60ks


arkodefenses-pre-podporu-imunity

ArkoDEFENSES Adult


sila-kondicia-imunita-energia-cordy-ceps

TEREZIA CORDYCEPS