DOPRAVA ZADARMO pri nákupe nad 40 €

Ascorutin 50 tabliet

6,05 € 5,75 €
Skladom do 3 dní
14 dní na vrátenie tovaru
Ascorutin je liek s ochranným vplyvom na cievy, používaný na liečbu zvýšenej lámavosti a priepustnosti krvných vlásočníc pri nedostatku vitamínu C v organizme
Viac informácií
ID Produktu 656400
Značka Zentiva, a.s.
EAN 8584005700193
-5%

Čo je Ascorutin a na čo sa používa:

 

Ascorutin obsahuje liečivá trihydrát rutozidu a kyselinu askorbovú, ktoré patria do skupiny liekov s ochranným vplyvom na cievy (nazývané vazoprotektíva). Akú úlohu zohrávajú tieto liečivá v ľudskom organizme?

 

Kyselina askorbová sa v organizme zúčastňuje mnohých dôležitých oxidačno-redukčných a enzymatických procesov, má antioxidačné účinky (vychytáva reaktívne formy kyslíka), zohráva dôležitú úlohu v odpovedi organizmu na stres a v prevencii proti infekciám a podieľa sa na tvorbe a látkovej premene mnohých látok v organizme.

 

Rutozid je prírodná rastlinná látka (bioflavonoid) s antioxidačnými účikami. Upravuje zvýšenú lámavosť a priepustnosť krvných vlásočníc, zvyšuje ich elasticitu a tým zlepšuje cirkuláciu krvi, má protizápalový účinok a znižuje napätie svalov cievnych stien.

 

Ascorutin sa používa na liečbu:

 

  • zvýšenej lámavosti krvných vlásočníc,
  • priepustnosti krvných vlásočníc pri nedostatku vitamínu C (kyseliny askorbovej) v organizme,
  • miestnych príznakov krvácania pri diabetickej retinopatii,
  • chorobnej krvácavosti na cievnom podklade,
  • zápalu čreva s tvorbou vredov,
  • kŕčových žíl.

 

Ascorutin dávkovanie: 

 

Ak lekár neurčí inak, dospelí užívajú obyčajne jednu až dve tablety Ascorutinu 3x denne. Pri ťažkých prípadoch je možné dávku navýšiť na 5 - 8 tabliet denne. Dĺžka liečby závisí od charakteru ochorenia. Pri dobrej znášanlivosti sa Ascorutin môže užívať aj dlhodobo. Liek môžu užívať deti od 3 rokov. Podávajú sa jedna až dve tablety denne, podľa hmotnosti a veku. Odporúča sa podávať liek preventívne asi jeden týždeň. Tablety sa zapíjajú nerozhryzené s dostatočným množstvom vody. Možno ich užívať pred aj po jedle, či nalačno.

 

Ďalšie podobné produkty ako liek Ascorutin nájdete v kategórii Srdcovocievny systém.