DOPRAVA ZADARMO pri nákupe nad 40 €

Dokonalý bronz s Bioderma
Photoderm

Výrobky od spoločnosti Bioderma si našli popredné miesto aj v starostlivosti o pokožku pri letnom opaľovaní. Väčšina dovolenkárov túži po dokonale opálenej pokožke, no nie každý je ochotný vynaložiť veľké úsilie o hĺbkovú starostlivosť počas tohto dlhšieho procesu. Bioderma prichádza so skvelým riešením a to produktovou radou Photoderm. V tejto sérii produktov nájdeme viacero spôsobov nanášania opaľovacieho krému či prípravkov po opaľovaní. Pre tých, ktorí sa vyhýbajú nanášaniu opaľovacieho krému časovo náročnejším natieraním ponúka Bioderma Photoderm opaľovací prípravok v spreji alebo rozprašovači a to s mierou ochrany 30 SPF alebo 50 SPF. Všetky produkty sú vyvinuté tak, aby vďaka UVA/UVB filtrom chránili pokožku pred škodlivým UV žiarením a spáleninami.

photoderm

Letná sezóna - Opaľovanie, slnko a pokožka

Krásne letné počasie prináša radosť zo slnka a veľkú chuť tráviť čas na terase, záhrade alebo pri vode. Dôležitou súčasťou pobytu na slnku je dostatočná ochrana pred silným slnkom, nebezpečným UV žiarením, ktoré môže spôsobiť nežiaduce spáleniny. Pokožka, ktorá je vystavená spáleniu od slnka sa regeneruje dlhšie a môžu ho sprevádzať nepríjemné následky ako dlhodobé začervenanie, tvorenie nových vrások alebo celková dehydratácia pokožky. Preto je nutné týmto stavom predchádzať. Produkty Photoderm od Bioderma to však veľmi príjemne uľahčujú. V tejto sérii nájdeme množstvo skvelých produktov ako sú krémy pred opaľovaním, krémy po opaľovaní na hydratáciu a znovu navrátenie pružnosti, rôzne tónovacie krémy a najobľúbenejšie spreje a rozprašovače s opaľovacím prípravkom, ktoré sa aplikujú pohodlne a jednoducho.

photoderm_kid

Photoderm KID


photoderm_spot_age

Photoderm SPOT-AGE


photoderm_bronz

Photoderm Bronz


photoderm_mineral

Photoderm Mineral


Čo je to UVA/UVB žiarenie?

Slnko vyžaruje dva typy lúčov, ktoré priamo pôsobia na našu pokožku, je ním UVA a UVB. Prirodzené slnečné svetlo zasiahne pokožku, ktorá vstrebáva UV žiarenie a tak dostáva Vitamín D do tela, ten pomáha so vstrebávaním vápnika. Krátkodobý pobyt na slnku je vítaný a je základom k pevnému zdraviu. Opakom je dlhodobé opalovanie, ktoré môže zapríčiniť nežiadúce následky. Žiarenie UVB poškodzuje epidermu, teda vrchnú vrstvu kože (pokožku). Dôsledkom pôsobenia UVB lúčov je vznik reaktívnych druhov kyslíka, ktoré patria medzi voľné radikály. Najznámejším z nich je melanín, ktorý sa stmaví, keď príde k jeho oxidácií. Výsledkom je opálenie alebo aj pehy. Veľké množstvo týchto lúčov môže spôsobiť odumretie kožných buniek, čo sa prejavuje nadmernou pigmentáciou.
UVA na druhej strane dokáže napáchať viac škody. Lúče prechádzajú až do dermy, hĺbkovej vrstvy kože, v ktorej sa nachádza stavebný prvok kože, kolagén. Ten je poškodzovaný pôsobením UVA lúčov, čo spôsobuje predčasné starnutie pleti. Opaľovacie prípravky Photoderm sú vyvinuté s ochrannými filtrami UVA/UVB a patentom Bunkovej Bioochrany™, ktorá aktivuje prirodzené ochranné reakcie, chráni bunky a predchádza predčasnému starnutiu pleti.

Dôkladná ochrana pokožky

V opaľovacej kozmetike sa nachádzajú dva druhy filtrov: chemické a minerálne filtre. Každý z filtrov funguje na inom princípe. Minerálne filtre vytvárajú ochrannú vrstvu na pokožke, ktoré odrážajú slnečné svetlo. Majú široké spektrum ochrany voči UVA a UVB žiareniu a preto sú ideálne na denné používanie ale aj pri krátkodobom a intenzívnom vystavení žiareniu. Chemické filtre absorbujú UV žiarenie a tak sa nedostane k pokožke. Na rozdiel od minerálnych filtrov, ktoré začínajú pôsobiť ihneď, tie chemické potrebujú čas na aktiváciu a preto je odporúčané nanášať ich približne 30 minút pred pobytom na slnku. Vhodným a veľmi obľúbeným opaľovacím prípravkom je Photoderm MAX. Opaľovacia hmla 50 SPF (vyrába sa aj vo variante 30 SPF), ktorý sa nanáša nastriekaním ca. 20 cm od pokožky a je vhodný aj pred kúpaním. Pre deti určený Photoderm KID zabezpečuje ochranu pre ich jemnú pokožku a pre vyhnutie sa pigmentovým škvrnám a vráskam nový Photoderm SPOT-AGE s ľahkou textúrou gél-krému.

Starostlivosť o pokožku nikdy nebola jednoduchšia

Bronzovo opálená pokožka je snom väčšiny ľudí, ktorí si prišli užiť dovolenku a chcú si domov priniesť aj pekný bronzový darček. Netreba to však s opaľovaním preháňať, stačí postupovať podľa rád odborníkov na pokožku a dbať v prvom rade na dôkladnú ochranu. Každý krém alebo striekací prípravok Photoderm obsahuje faktor SPF, ktorý určuje intenzitu ochrany. Pre ľudí s normálnou pokožkou je vhodný faktor SPF 30, ktorý poskytuje dostatok ochranných látok. Ľudia s jemnejšou pokožkou by mali siahnuť po krémoch s faktorom SPF 50. Ako dobrá alternatíva ku krémom je transparentná a vysoko vodeodolná hmla, ktorá sa nanáša na pokožku bez potreby rozotierania. Na tvár je odporúčané použiť tónovací krém, ktorý okrem ochrany pokožky na tvári môže slúžiť aj ako make-up.

Ako pomôcť pokožke s regeneráciou po opaľovaní

UV žiarenie pôsobí na pokožku aj keď sa priamo neopaľujeme. Po pobyte na slnku zostáva pokožka napnutá, stráca hydratáciu a pružnosť. Najvhodnejšou voľbou je v tomto prípade mlieko alebo sprej po opaľovaní, ktorý je vhodné nanášať po dlhšom vystavení pokožky na slnku. Vráti pokožke jej pružnosť a hydratuje ju, urýchli regeneráciu, vyhladí vrchnú časť pokožky a tým zamedzí vytváraniu nových vrások.

photoderm_ar

Photoderm AR


photoderm_hmla

Photoderm Opaľovacia Hmla


photoderm_bronzant

Photoderm Autobronzant


photoderm_mlieko

Photoderm Mlieko po opaľovaní