DOPRAVA ZADARMO pri nákupe nad 40 €

Samosterilizačný respirátor RespiPro - 2 kusy

Je nám ľúto, tento produkt je už vypredaný.

14 dní na vrátenie tovaru
Samosterilizačný respirátor VK RespiPro triedy FFP2 vďaka membráne z nanovlákna a akcelerovanej medi vírusy nielen zachytáva, ale aj deaktivuje
Viac informácií
ID Produktu 711654
Značka Respilon
EAN 9900007116548

Čo je RespiPro?

 

VK RespiPro je respirátor značky Respilon, ktorý vírusy nielen zachytáva, ale aj efektívne zabraňuje ich prieniku vďaka vrstve nanovlákna a akcelerovanej medi.

 

Vďaka svojím unikátnym vlastnostiam, ako je filtrácia a následná deaktivácia vírusov, nízka hmotnosť a priedušnosť, poskytuje VK RespiPro dlhodobú a opakovanú ochranu každému užívateľovi. Doprajte svojej imunite neustále spoľahlivý firewall!

 

Tento respirátor je certifikovaný podľa EU normy RFU 02.075 ver. 2. Ako pre tento konkrétny účel vyžadujú odporúčania Svetovej zdravotníckej organizácie, je menovitý filtračný koeficient tohto respirátora rovnaký, ako menovitý filtračný koeficient FFP2 stanovený EN 149: 2002 + A1: 2009.

 

Vlastnosti samosterilizačného respirátora RespiPro:

 

 • membrána z nanovlákna zachytáva 99,7-99,9 % vírusov,
 • akcelerovaný oxid medi vo vnútornej a vo vonkajšej strane respirátora efektívne deaktivuje vírusy z okolia aj zo strany samotného užívateľa,
 • vďaka samosterilizačnej technológií nevyžaduje žiadnu údržbu, ako je pranie alebo dezinfikovanie,
 • eliminuje riziko kroskontaminácie (zanesenie vírusu vlastným dotykom alebo infikovaním sa počas manipulácie s respirátorom),
 • za predpokladu, že respirátor používate 5 - 6 hodín denne, vydrží vám až 1 týždeň,
 • unikátny anatomický tvar bezchybne sadne na každú tvár. Nosný klip zaručuje, že sa vzduch nenasáva pod masku nežiadúcimi cestami,
 • extrémne ľahký respirátor. Hmotnosť veľkosti M je len 3,2 g a veľkosti L 3,7 g,
 • pohodlný – cez samosterilizačný respirátor RespiPro sa dobre dýcha a rozpráva,
 • špecifická farba medi,
 • na tvári masku drží dvojica gumičiek. Pre lepšiu priľnavosť je možné gumičky za hlavou zopnúť pomocou priloženej plastovej spony,
 • VK RespiPro značky Respilon je certifikovaný podľa EU normy RFU 02.075 ver. 2,
 • vyrobené v Českej republike.

 

Ako funguje antivírusový respirátor VK RespiPro?

 

Respirátor VK RespiPro pracuje na princípe dvojitej bariéry. Spoľahlivý ochranný filter tvorí membrána z nanovlákien (tisíckrát tenších ako ľudský vlas) zachytávajúca až 99,9 % vírusov. Vrstvy s akcelerovaným oxidom medi z vnútornej a z vonkajšej strany respirátora sa postarajú o deaktiváciu zachytených vírusov, či už pochádzajú z okolitého prostredia alebo od samotného užívateľa, ak je infikovaný. Respirátor sa tak neustále sám sterilizuje.

 

Nanovláknový respirátor funguje na princípe mechanického zachytávania častíc. Oproti bežnému respirátoru, ktorý funguje na princípe elektrostatického náboja, sa tak neznižuje jeho filtračná účinnosť zvýšenou vlhkosťou pri dýchaní.

 

Ako dlho môžem používať jeden nanorespirátor VK RespiPro?

 

Vďaka samosterilizačnej funkcii je možné VK RespiPro nosiť opakovane podľa potreby. Žiadna ďalšia starostlivosť nie je nutná.

 

Za predpokladu, že respirátor používate 5 - 6 hodín denne, vydrží vám približne jeden týždeň. Naše odporúčanie doby nosenia respirátora sa nevzťahuje k funkčnosti akcelerovaného oxidu medi, ten stále funguje, ale k skutočnosti, že pri opakovanom používaní dochádza k opotrebovaniu materiálu respirátora (možnému uvoľneniu gumičiek, prípadnému opotrebovaniu nosového klipu, k možnému uvoľneniu face-fitu alebo k priľnavosti masky, čo je pri ochrane dýchacieho ústrojenstva zásadné).

 

Ako vybrať správnu veľkosť respirátora?

 

 1. Odmerajte vzdialenosť (v cm) vyznačenú na obrázku.
 2. Porovnajte odmeranú vzdialenosť s veľkostnou tabuľkou.

 

 Sizer-VKRespiPro-language-universal 

 

Dôležité upozornenie: tento produkt nie je vhodný pre deti do 2,5 roku. Ak produkt používajú deti, tak vždy pod dohľadom rodičov.

 

V ponuke našej lekárne nájdete napríklad aj čierny Carbon FFP2 respirátor značky RespiPro (trojbalenie), detský béžový nano FFP2 respirátor RespiRaptor (dvojbalenie), či Nano FFP2 respirátor RespiRaptor bielej farby (jeden kus).